[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bayern Munich turpëroi Arsenalin (Video)Bayern Munich e ka mposhtur 5:1 Arsenalin

Bayern Munich e ka fituar betejën e parë ndaj Arsenalit në Ligën e kampionëve, duke i mposhtur 5:1 mysafirët në ndeshjen që u zhvillua në Alianz Arena, shkruan Gazeta Express.

Arjen Robben (11’), Robert Lewandowski (53’), Thomas Muller (87’) dhe Thiago Alcantara (56’ e 63’), shënuan për natën magjike të djelsmoshave të Carlo Ancelottit, derisa golin e nderit për Arsenalin e shënoi Alexis Sanchez.

Ndeshja kthyese mes këtyre skuadrave zhvillohet me shtatë mars në Emirates Stadium.

https://www.youtube.com/watch?v=YnuaVqBxVO0