[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Basketbollistja shqiptare që po “çmend” tifozët, mbreslënëse si brenda dhe jashtë fushe (Foto)Ulpiana Emra është një vajzë 20 vjeçare që jeton dhe studion në Prishtinë. Pasioni i saj është basketbolli dhe për këtë arsye ka zgjedhur që karrierën e saj t’a vazhdojë me ekipin e Pejës.

Pavarësisht lojës së saj në parket, Emra bie në sy edhe për diçka tjetër. Basketbollistja është një nga bukuroshët e cila aktivizohet në kampionatin kosovar që mbi të gjitha ka rrëmbyer zemrat e tifozëve, raporton newsport.al

Ulpiana ka një trup tejet të formësuar, dhe po ashtu është edhe fytyra e saj e ëmbël që e bënë të duket gjithmonë për bukuri.ulp3ulp7ulp9ulpi-3 (1)