[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bashkëluftëtarët mblidhen nesër në Prekaz për t’i dhënë mbështetje Ramush HaradinajtBashkëpunëtori i afërt i Ramush Haradinajt, Shpëtim Selmanaj ka njoftuar se nesër, më 25 janar në orën 12, do të mbahet tubim në Prekaz kundër ndalimit të ish kryeministrit të Kosovës.

Selmanaj përmes një postimi në Facebook ka theksuar se bashkëluftetarët do të bashkohen nesër në Prekaz për t’i dhënë mbështetje dhe për të shprehur pakënaqësinë për padrejtësinë që po i bëhet Ramush Haradinajt dhe Kosovës.

Haradinaj vazhdon të qëndrojë në Francë deri në një vend të ri të Gjykatës së Apelit.