[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Baras në derbin Liverpool – Chelsea (Video)Liverpool dhe Chelsea kanë barazuar 1:1 në derbin e kësaj xhiroje në Premielrigë

Skuadra e Liverpoolit dhe Chelseat kanë ndarë pikët, pasi barazuan 1:1 në ndeshjen e zhvilluar në Anfield.

Chelsea kaloi e para në epërsi me golin e David Luiz, por në pjesën e dytë u kundërpërgjigj Liverpool me golin e Wijnaldum.

Chelsea ka mundur të fitonte këtë ndeshje, por Diego Costa dështoi të shënonte nga pika e bardhë.

Pas këtij barazimi, Chelsea mbetet në vendin e parë me 56 pikë, 10 më shumë se sa Liverpool që renditet në vendin e katërt.

https://www.youtube.com/watch?v=vub46_sVEiY

http://www.dailymotion.com/video/x5a84yy_dddddddddgcbb_sport

http://www.dailymotion.com/video/x57qvaz_david-luiz-free-kick-goal-hd-liverpool-0-1-chelsea-31-01-2017-hd_sport