[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Artenisa Kola, Mis Pavarësisa 2017 merr pjesë në MISS 7 CONTINENTS 2017 në Bodrum të Turqisë (Foto) 

 

Bukuroshja nga Lezha Artenisa KOLA e cila u zgjodhë në MISS PAVARESIA 2017 në Prizren ku tani do të merr pjese në garën e hukurisë MISS 7 CONTINENTS 2017 në qytetin e bukur të Bodrumit në Turqi.

 

Artenisa KOLA ka realizuar set fotografik me fotografin  e njohur Shqiptar Shkelzen REXHA dhe është e pergaditur për garë të bukurisë.

 

Bukuroshja do të performon me veshje tradicionale,fustane të gjatë dhe shkurt dhe me bikini.

 

Bukuroshja Shqiptare Artenisa KOLA ka marr oferta të ndryshme për punë si MODELE dhe si AKTORE në TURQI.

 

Presidenti i garës Ashot KHACHATRYAN ka vlersuar shumë bukurinë e bukuroshes Shqiptare, ndërsa PRODUCENTI gjeneral i garës Goksel KUTLU i ka uruar suksese bukuroshes Shqiptare duke u befasuar për gjatesinë 1.83 dhe moshën e saj të re, ku ka deklrauar se do të ketë një të ardhme shumë të bukur në fushën e modës.

 

Menaxheri Shpejtim ZEJNELI pret që Arenisa KOLA të fiton TITULL në MISS 7 CONTINENTS 2017 duke i dëshiruar suksese në natën finale.