[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Arrestohet hajni në PrizrenMbrëmë në Prizren është arrestuar një i dyshuar për një grabitje në që pati ndodhur në tetor të vitit të kaluar.

Sipas policisë rajonale të Prizrenit, i dyshuari kishte arritur të  arratisej deri më tash ndërsa të tjerët tanimë janë në paraburgim.

Pas arrestimit, si është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës dhe i njëjti i ka sqaruar rrethanat e rastit dhe rolin që kishte pasur në grupin e strukturuar.

I njëjti, me urdhër të prokurorit, është ndalur nën masën e arrestit policor, transmeton Klan Kosova.