[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Arrestohen dy persona për vjdhje të pyllitFshati Slivovë, Prishtinë 12.02.2017 -13;40. Njësitë policore i janë përgjigjur një rasti të raportuar ‘vjedhje të pyllit’. Në momentin kur njësiti policor ka arritur në afërsi të vendit të ngjarjes një veturë me targa vendore është larguar nga vendi i ngjarjes duke goditur edhe veturën zyrtare të policisë. Njësitë policore kanë arritur që t’i identifikojnë dhe t’i arrestojnë dy të dyshuarit meshkuj K/Shqiptarë. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve është gjetur dhe konfiskuar një armë e gjuetisë për të cilën të dyshuarit nuk posedonin leje. Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje, kurse i dyshuari i dytë është liruar në procedurë të rregullt, njofton Zyra per medie e Policise se Kosoves