[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Arbana Xharra viziton Ziadin Selën, ja gjendja e tijGazetarja e njohur kosovare, Arbana Xhara, ka shkruar në proflin e saj në Facebook, një status në lidhje me vizitën e saj në një spital në Maqedoni, aty ku aktualisht po qëndron lideri Zijadin Sela. shkruan Botapress.info

 

Ai u rrah mbrrëmë brutalisht nga shovinistët maqedonas ndërkohë bëhët e ditur që gjendja e tij është akoma jostabile./Botapress.info

 

Më poshtë keni shkrimin e Arbana Xharrës, mbi vizitën në Maqedoni:

”Sapo vizitova Zijadin Selen ne spital ne Shkup, e prekur nga gjendja qe i kane shkaktuar rrahjet e shovinisteve maqedonas, por e gezuar qe shqiptaret kane nje politikan si ky, burre i urte, por me guxim e vizion kaq te madh. Selen nuk e zbrapse asgje, i forte per te ecur perpara. I thash se ka mbeshtetjen tone, dhe se mburremi me te!”