[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Arbana Xharra: Muret me tela të ambasadave në Prishtinë, dhe izolimi evropian i KosovësNje pamje e tmerrshme e mureve me tela vazhdon te shperfaqet ne lagjen Arberia ne Prishtine. Keto ambasada vazhdojne te mbeten te rrethuara me tela ne nderkohe qe edhe qytetaret e Kosoves vazhdojne te mbeten te vetmit qe vuajne pasojat e izolimit evropian.

Kryeredaktorja e Zerit Arbana Xharra ka postuar ne murin e saj ne Facebook ku shihet muri me xhemba i nje prej ambasadave te huaja ne Prishtine

 

Telat e ambasadave te huaja ne Kosove, jane muret e izolimit tone. Ne vazhdojme me mbete qytetare te rendit te fundit. Maqedonia, Serbia, Shqiperia, asnjera nuk jane me mire se ne; politikane te korruptuar, droge, trafikim e prostitucion…Kurse ne vazhdojme te ndeshkohemi, i vetmi shtet ne Ballkan pa liberalizim. Evropa te mos cuditet pse po behet Erdogani kaq i deshiruar per shqiptaret, sepse BE-ja nuk ka krijuar asnje idol per ne. Kosova ka vetem Turqine, dere te hapur pa viza!