[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Anulohen fluturimet nga aeroporti në ShqipëriMosarritja e një marrëveshje mes Qeverisë shqiptare dhe kontrollorëve në Aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas ka bërë që të gjitha fluturimet e parashikuara për ditën e sotme të pezullohen.

Bëhet fjalë për 13 fluturime, kryesisht me Italinë.

13 fluturimet e anuluara që ishin parashikuar për ditën e sotme:

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

Austrian – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim /Botapress/

Anulohen fluturimet nga aeroporti në Shqipëri