[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Anita e pikëlluar për Ramushin, shpërthen në lot (Foto)Sot gjykata e Francës nuk mori vendim për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradianj duke thënë se i duhet kohë për të shqyrtuar dokumente e Serbisë kundër ish komandantit të UÇK-së.

Në seancë ishte edhe bashkëshortja e Haradianjt e cila priti vendim pozitiv nga gjykata franceze, por nuk rezultojë ashtu, transmeton lajmi.net.

Anita Haradianj sonte ka postuar një foto në rrjetin e saj social Instagram ku shihet shumë e pikëlluar, sytë e saj janë me lot.

Nga ndjekësit e saj ajo ka marrë mbështetej dhe u është kërkuar të qëndrojë e fortë pasi Haradianj shumë shpejt do të jetë në Kosovë.

Kujtojmë, se vendimi nga gjykata franceze për lirimin e Haradianjt do të jetë më 2 mars.

Image