[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ambasadorja e Trumpit kërcënon: Ju që jeni kundër presidentit Trump, kjo do të ndodhë me juAmbasadorja e re e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley ka premtuar sot se do ta tregojë fuqinë në marrëdhëniet ndërkombëtare dhe u ka dërguar paralajmërim të hapur kundërshtarëve politikë që kundërshtojnë presidentin Donald Trump.
 

“Për ata që nuk na ruajnë shpinën: ne i shënojmë emrat”, ka thënë Haley me të arritur në selinë e OKB-së.

Ai do të takohet me sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guteres.