Ambasadori Hovenier para takimit të Ohrit: Një marrëveshje e plotë është afër

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka folur gjatë ditës së djeshme për takimin mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që pritet të  mbahet më 18 mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut. Hovenier ka thënë se marrëveshja e cila është temë diskutimi në këtë … Vazhdoni me leximin e Ambasadori Hovenier para takimit të Ohrit: Një marrëveshje e plotë është afër