Ambasadori Hill sot në Bujanoc, nesër shkon në Preshevë dhe takohet me përfaqësuesit e shqiptarëve

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill ka shkuar për vizitë në Luginën e Preshevës, ku fillimisht u takua me kryetarin e Bujanocit, Nagip Arifin. Pas takimit është planifikuar të mbahet një konferencë për media. Hill do të takohet gjithashtu edhe me deputetin dhe kryetarin e PVD-së, Shaip Kamberi dhe kryetarin … Vazhdoni me leximin e Ambasadori Hill sot në Bujanoc, nesër shkon në Preshevë dhe takohet me përfaqësuesit e shqiptarëve