[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ambasadori britanik Ruairí O’Connell uron Kosovë në 9 vjetorin e PavarësisëAmbasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell, me rastin e Ditës së Pavarësisë të Republikës së Kosovës, ka përmendur miqësinë dhe partneritetin mes popullit britanik dhe të Kosovës.

Ky është mesazhi i plotë i ambasadorit britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell:

“Në emër të popullit britanik dhe në emrin tim, uroj Kosovën e cila feston nëntë vjetorin e Ditës së Pavarësisë. Ne qëndrojmë pranë jush si miq dhe partner teksa ju punoni drejt ndërtimit të një Kosove prosperuese, të sigurt dhe gjithëpërfshirëse”.