Aksidentohet në Kroaci autobusi nga Kosova, 10 të vdekur

Të paktën 10 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Kroaci. Gazeta kroateJutarnji.hrnjofton se po ashtu janë lënduar edhe 30 të tjerë. Sipas kësaj gazete autobusi i aksidentuar është me tabela të Kosovës dhe se vinte nga Frankfurti në drejtim të Kosovës./Botapress/