[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Aksident tragjik, dy persona humbin jetën në FierNje aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës ne Dardhzezë të Fierit, ku një automjet tip Benz që udhëtonte për në Fier ka rënë në një kanal të madh.

Pararakisht dyshohet për dy viktima dhe një person të plagosur, identiteti i të cilëve nuk dihet ende.

Mjeti ka rënë në kanal si pasojë e shpejtësisë së madhe dhe pakujdesia e shoferit, dhe ura ka qenë pa parvaze mbrojtjës.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes për nxjerrjen e makinës nga kanali.