[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Aksident në rrugën Gjilan – Ferizaj, vdes shoferiPolicia e Kosovës është njoftuar se më 25 janar 2017 rreth orês 13:10, në rrugën Gjilan -Ferizaj, nê fshatin Kllokot, ka ndodhur njê aksident trafiku në të cilin ka vdekur një person, transmeton Koha.

Policia e njofton aksidenti ka ndodhur kur vetura Golf me tabela 06, duke mos e përshtatur shpejtësinë kushteve dhe gjendjes së rrugës godet nga mbrapa veturën Mercedes.

Si pasoj e goditjes vozitësi i veturēs Golf Shqiptar shtetas i Kosovës (1928) pëson lêndime tē rēnda dhe me urgjenc është dërguar me ambulancēn e fshatit Pozhoran, ku mjeku kujdestar vetëm se ka konstatu vdekjen e viktimës.

Edhe dy persona tjerē , shqiptarë, shtetas të Kosovēs, të lënduar në këtë aksident, janë dërguar nê Spitalin Rajonal të Gjilanit e gjendja e tyre shëndetësore raportohet të jetë stabile.
Prokurori i shtetit ka urdhëruar që trupi i pa jetë të dērgohet për obduksion në institutin mjeko -ligjor në Prishtinë.