Aksident i rëndë në vend, përplaset autobusi me pasagjerë

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Berat-Kombinat vendin e quajtur Terminali.Autobuzi me traga AA204UK në momentin kur do të hynte në terminal është përplasur me një shtetas që drejtonte motorin.

LEXO EDHE KETE

Shtrenjtohet edhe mielli, ky është çmimi aktual për 5 kg

Goditja ka qenë tepër e fortë sa drejtuesi i motorit ka fluturuar disa metra larg.

Si pasoj e këtij aksidenti është plagosur drejtuesi i motorit i cili ka marrë fraktura të shumta dhe është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal për mjekim. Në vendngjarje ndodhet policia e cila po heton shkaqet e aksidentit.

Është për t’u theksuar se ky aks rrugor njëkohësisht rruga nacionale e vetme që lidh Beratin me qytetet tjera është një aks me sinjalistikë të dëmtuar ku semaforët prej vitesh nuk punojnë./Botapress.info/

ngjashme