Abdixhiku i kërkon Francës ta mbështes Kosovën për heqjen e vizave

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, priti në takim, ambasadorin francez,  Olivier Guérot, ku u bisedua për zhvillimet politike në vend, proceset integruese të Kosovës si dhe për dialogun ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë.   33 vrasjet në “Kristal” të Pejës, arrestohet në Budapest serbi i dyshuar për këtë masakër Sipas një … Vazhdoni me leximin e Abdixhiku i kërkon Francës ta mbështes Kosovën për heqjen e vizave