[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

AAK-së i bashkohet edhe një komandant (Foto)Botapress, 22 prill- Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka njoftuar për aderimin e Zenel Zekolli në partinë e tij. Me këtë rast, ai theksoi se bashkimi i tij në AAK është nder dhe përgjegjësi të cilën sot Kosova e kërkon nga të gjithë.

Postim i plotë:

I nderuar Komandant i Bllacës së Suharekës Zenel Zekolli, Të nderuar familjar të dëshmorëve – Bashkëluftëtarë të nderuar. Bashkimi i juaj me AAK, është nder dhe përgjegjësi të cilen sot Kosova e kerkon nga ne të gjithë. Me burra si ju përkrah leht ndërtohet shteti.