[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

A refuzoi Vuçiq të dilte në fotografi me palën kosovare? (Video)Sipas videos zyrtare të publikuar nga Zyra e Përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini, kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, duket të ketë ngurruar të dalë në fotografi bashkë me kryetarin e Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa.

Këtë ngurrim e shton vetë Mogherini duke i thënë zëshëm Vuçiqit “Është në rregull” pothuajse me lutje, kah fundi i videos.

Kryeministri serb i relaksuar dhe i vetmi pa kravatë në këtë takim më në fund iu bashkua ekipit negociator.

http://www.dailymotion.com/video/x59k0ij_takimi-ne-bruksel_news