[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

A është Arbana Xharra islamofobe? Dëgjojeni përgjigjen e saj (Video)Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, kryeredaktorja e gazetës ‘Zëri’, Arbana Xharra, ka folur për shkrimet e saj kundër terrorizmit islamik.

Shkrimet e gazetares me përmbajtje të rritjes së radikalizmit në Kosovë, ndikimin e Turqisë dhe shteteve të Lindjes janë komentuar shpesh, duke u parë si shkrime kundër fesë islame.

Xharra në “Komiteti” ka folur për qëndrimin e saj për fenë islame, duke treguar nëse është islamofobe.

Përgjigjen e gazetares mund ta ndiqni më poshtë: