[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

A e dini se çfarë lidhje familjare kanë mes vete Ardian Bujupi dhe Shpresim Ahmeti(Video+Foto)Shqiptari nga Kosova, Shpresim Ahmeti  mahniti kohë më parë jurinë e ‘The Voice of Germany2016’  dhe të gjithë audiciencën e ktëij spektakli , duke dhënë një përformancë fantastike në këtë show gjerman, shkruan Botapress.info

Ai ka kohë që jeton në Gjermani, ndërsa ka një lidhje familjare  me njërin ndër këngëtarët më të njohur në skenën gjermane dhe asaj shqiptare.

Bëhet fjalë për Ardian Bujupin, tashmë një ish konkurrent i DSDG në Gjermani.

Sic ka thënë një burim i sigurt i portalit Botapress, dy ish konkurentët që korrën sukses në Gjermani,janë në mës vete kushërinj të afërt.