[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

A e dini sa vite diferencë kanë Ramushi dhe Anita ? (FOTO)Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj asnjëherë nuk ka ngurruar të shpreh dashurinë që ka ndaj bashkëshortës së tij Anita Muçaj, por edhe kjo e fundit gjithashtu.

Çifti ka kohë që janë martuar, ndërsa Anita kishte treguar se është njohur me Haradinajn derisa ka qenë gazetare në Radio Kosovë, përciell Magazina.al

Por sigurishtë çiftin nuk e pengon aspak diferenca prej 12 vjetësh në moshë, pasi këtë e kishte thënë Anita dikur, pasi sipas saj dashuria nuk matet me vite.

“Dashuria nuk matet me vjet, Ramushin e vlerësoj për atribute të veçanta që posedon, për një karakter të jashtëzakonshëm për sinqeritetin dhe mirësjelljen e tij. Ai është shoku më i mirë në jetën time është baba shumë i mirë, është familjar i kujdesshëm dhe mbi të gjitha më do shumë. Çelësi i suksesit, është ndoshta një besim dhe respekt i ndërsjellë, afërsia dhe kompromisi dhe mbi të gjitha dashuria e madhe për njëri tjetrin”, kishte thënë dikur Anita.

Sigurishtë që sot Ramushi dhe Anita përbëjnë një portret të një familje të lumtur.

anita_1457982313-7193708