[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

A do të ketë luftë mes Kosovës e Serbisë, sipas Azem Vllasit? (Video)Botapress, 24 Janar

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, avokati Azem Vllasi ka folur për ngjarjet e fundit ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe se çfarë pritet pas këtyre ngjarjeve.

Vllasi ka komentuar ndërtimin e trenit në Veri, tentimit e kalimit të trenit me mbishkrime provokuese në Mitrovicë dhe arrestimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ai ka folur për inicime të ngjashme të Serbisë edhe në kohen e Millosheviqit.

Avokati ka treguar nëse nga gjendja e tanishme e Kosovës me Serbinë sheh mundësi të nisjes së një lufte.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme: