[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

5 gjërat që i kemi mësuar nga El Clasico“El Clasico” është jo vetëm sfida më e ndjekur në botë, por më spektakolarja.

 

Dueli që nuk duhet të humbet për asnjë arsye. Mbrëmë ishte një dëshmi e qartë që një duel i tillë di vetëm të prodhojë spektakël.

Në fund fitoi Barcelona, ndërkohë që protagonist kryesor ishte Lionel Messi me dy golat e tij.

 

Pas ndeshjes “Daily Mirror” ka publikuar dhe 5 gjërat që mësuam nga kjo klasike, me siguri që me shumicën prej tyre do të jeni në të njëjtin mendim.

1) Messi mbetet më i miri në botë


Lufta për titull është e hapur
Ter Stegen, i pakalueshëm
James Rodriguez është gjithmonë vendimtar
Sergio Ramos është i papërgjegjshëm