[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

19-vjeçari terrorizon Tiranën, qëllon me automatik…Një 19-vjeçar u arrestua nga Policia e Tiranës pasi rreth orës 15:30 të ditës së sotme ka qëlluar me armë në ajër.
Policia është njoftuar në numrin 112 nga qytetarë që kanë dëgjuar të shtënat në rrugën “Coca Cola” në Nishtullë 3, periferi të Tiranës.

Arma automatike model 56 me një krehër dhe 20 fishekë u gjetën në banesën e të riut.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e këtij shtetasi është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

Ai akuzohet për veprat penale “Prishje rendit dhe qetësisë publike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”