[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

11 viktima dhe 843 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni 

Maqedoni e VeriutBrenda 24 orëve të fundit në Maqedoni tw Veriut nga 3.519 teste të kryera janë regjistruar 843 raste të reja me Covid-19.Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 333 pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 11 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 106.110 raste, prej të cilëve 94.275 janë shëruar, kurse 3.176 kanë ndërruar jetë.Vendi aktualisht ka 8.659 raste aktive.