[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

​Media serbe jep lajmin e madh, Januzaj lë Belgjikën për Kosovën (Foto)Adnan Januzaj duket se ka ndërruar mendje dhe ka vendosur të luaj për Kosovën

Ylli i Manchester Unitedit i huazuar në Sunderland, Adnan Januzaj që një kohë të gjatë nuk është ftuar nga Kombëtarja e Blegjikës.

Ai tashmë ka mundësi që të luaj për Kosovën, por ende as ai, e as dikush i familjes nuk ka treguar për vendimin e lojtarit.

Por, portali Telegraf.rs shkruan se, Januzaj tashmë ka vendosur që të largohet nga Belgjika për të luajtur për Kombëtaren e Kosovës.

Ai thuhet se tashmë ka bërë kërkesë në FIFA, ku ka kërkuar që t’i lejohet që të luaj për vendin e të parëve të tij.