[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

​KB Peja mposht Kumanovon në Ligën BallkanikeKB Peja ka shënuar fitore me rezultat 85:68 ndaj Kumanovo në Ligën Ballkanike

Skuadra e KB Pejës u është kthyer fitoreve në Ligën Ballkanike, pasi ka mposhtur Kumanovon me rezultat të lartë 85:68.

Vendësit nga fillimi e deri në fund ishin më të mirë, duke treguar dominimin e tyre ndaj maqedonasve.

Pas kësaj fitoreje, KB Peja ngritët në vendin e tretë me 6 pikë, një më shumë se Kumanovo në vendin e parë dhe me pikë të barabarta me Tivatin në vendin e dytë.