.
×

Zyrtare: Mesut Ozil jep dorëheqje nga Kombëtarja gjermaneMesut Ozil ka dhënë dorëheqje nga Kombëtarja e Gjermanisë duke thënë se nuk mund ta durojmë më racizmin dhe mosrespektim me të cilin është përballur pas takimit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Në një postim në Twitter, futbollisti me orgjinë turke ka thënë: “Nuk do të luaj më për Gjermaninë për shkak të racizmit dhe mos respektit”, transmeton Gazeta Express