.
×

ZYRTARE: Ky super meç do të zhvillohet me 31 marsJosh  Kelly do t’i testojë aftësitë e tij të shkëlqyeshme kundër ish-kampionit të botës Carlos Molina më 31 mars para duelit të madh Joshua – Parker.24-vjeçari i talentuar merr një hap të madh, ndërsa ai synon titullin ndërkombëtar të peshave të WBA-së në meçin e tij të ardhshëm, shkruan GazetaBlic.

Molina kishte një sundim të shkurtër si kampion IBF pas fitores ndajIshe Smith në vitin 2013 dhe gjithashtu ka fituar ndaj kampionit botëror, Cory Spinks dhe ish sfiduesit të titullit botëror Kermit Cintron.