.
×

Zyrtare: Flamuri i Kosovës vendoset sonte ‘te rrethi’Debatet për vendosjen apo jo të flamurit shtetëror në Prishtinë po shkojnë drejt fundit.Kjo pasi tashmë është zyrtare se flamuri i Kosovës do të vendoset sonte “Te Rrethi”.Kjo është konfirmuar nga burimet të lajmi.net brenda Qeverisë së Kosovës.

 

Ky informacion është bërë i ditur për lajmi.net edhe nga Halil Matoshi, këshilltar i kryeministrit Haradinaj.Vendosja e flamurit të Kosovës u nis si iniciativë nga disa të rinj në rrjet sociale, dhe u përkrah nga shoqëria civile dhe shumë qytetarë.