[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Zhduket një grua nga Kaçaniku, familjarët kërkojnë ndihmën e policisë dhe qytetarëveGjejlane Rrahmani nga fshati Begracë i komunës së Kaçanikut ka dy ditë që është dalë nga shtëpia. Familjarët nuk dinë asgjë për vendodhjen e saj ndërsa rastin e kanë raportuar mbrëmë në polici.

Gazeta Express ka kontaktuar me policinë, ata kanë konfirmuar se janë duke kërkuar në të gjitha lokacionet e mundshme.

Ndërkohë, vëllai i Gjejlanes ka dhënë disa detaje për Gazetën Express. Ai tha se motra e tij në momentin kur ka dalë nga shtëpia ka veshur një pallto ngjyrë kafe, ndërsa ka kërkuar që të gjithë personat që kanë njohuri lidhur me vendndodhjen e saj të lajmërohen në këtë numër kontaktues: 044 767 046.

“Jam duke e lyp në fshat deri tani nuk e di ku ndodhet. Nuk ka pas as telefon as dokumente me vete. Motra përballet edhe me probleme mendore”, tha vëllai i Gjejlanes.

Rasti i Gjejlanës është përfshirë edhe në raportin 24 orësh të Policisë.

“Kaçanik 21/22.10.2018-NN. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka informuar se motra e tij ka dalë nga shtëpia dhe nuk ka njohuri për vendndodhjen e saj. Njësitë policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raport.

Ndërsa, policia po vazhdon ta kërkojë 34-vjeçaren. Agim Gashi nga policia rajonale e Ferzajt tha se deri më tani nuk ka ndonjë të re nga ky rast por kërkimi për të është duke vazhduar./GE/

Menu Title