[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Zbogar: BE nuk ndërhyn! (Video)Botapress, 3 Nëntor

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian, foli për Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian.

Ai tha se është mjaft i brengosur për bllokimin që opozita po ia bën punës së rregullt të legjislativit, ani se ka çështje që nuk duhen inatet politike. Si të tillë e përmendi votimin e Buxhetit.

Ai po ashtu tha se BE nuk do të ndërhyjë në zgjidhjen e situatës politike në Kosovë.

Menu Title