[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vulin akuzon Perëndimin se po hesht ndaj deklaratave të HaradinajtMinistri i Mbrojtjes i Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë se Serbia është mjaft e fuqishme që të pengojë, siç e ka cilësuar Ramush Haradinajn, terroristin, të dënuar ose jo, që të rrezikojë paqen në Serbi dhe në gjithë Ballkanin, përcjell FoNet.

Vulin duke komentuar fjalët me të cilat Haradinaj Preshevën e Bujanocin i kishte quajtur Kosovë Lindore, ka akuzuar Perëndimin se po hesht rreth deklaratave të Haradinajt e të Thaçit.

 

“Është koha që Perëndimi të deklarohet rreth fjalëve të tyre”, ka thënë Vulin.

Menu Title