[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Votat e diasporës, Vetëvendosje e para 

 Lëvizja Vetëvendosja po prin bindshëm në numërimin fillestar të votave nga diaspora.Partia e Albin Kurtit ka marrë 653 vota nga numërimi i paradites.Partia Demokratike e Kosovës ka 351 vota dhe rënditet e dyta nga rezultatet e deritanishme.

LDK është e treta me 330 vota, AAK-PSD kanë 204 vota, ndërsa Nisma ka marrë 147 vota nga diaspora.Rezultati është nga numërimi i 1708 votave të ardhura me postë nga diaspora.

 

Menu Title