[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vlora Çitaku reagon ndaj Vuçiqit, thotë se kjo është çmenduria e radhës e serbëveAmbasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku, në lidhej me deklaratat e sotme të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka shkruar se Vuçiq edhe një herë ka mohuar krimin serb ndaj Kosovës duke deklaruar se masakra e Raçakut ka qenë krim i fabrikuar.Çitaku ka shkruar se masakra e Reçakut ka qenë një tragjedi e cila shpalosi para syve të botës dhe zbuloi egërsinë e vërtetë të regjimit serb ndaj Kosovës.

Më poshtë mund ta gjeni shkrimin e saj të plotë:

‪President of #Serbia just declared that the massacre of #Reçak was a fabricated crime‬‪This is utter…

Publiée par Vlora Citaku sur Jeudi 5 décembre 2019

Menu Title