[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vjosa Osmani vazhdon vizitat zyrtare në Bruksel, tregon kush e priti atjeBotapress 5 Nëntor – Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka vazhduar vizitat zyrtare pas SHBA, edhe në Bruksel.

Osmani ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka takuar zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Ëieland si dhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në PE, David McCallister.

Sipas njoftimit ata kanë biseduar për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, për diskutimet lidhur me formimin e Qeverisë së re si dhe për prioritetet që pritet t’i kenë institucionet e reja.

“Sot në Bruksel, kisha kënaqësinë të takoja edhe Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, z. Rainer Ëieland si dhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në PE, z.David McCallister, ku diskutuam për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, për diskutimet lidhur me formimin e Qeverisë së re si dhe për prioritetet që pritet t’i kenë institucionet e reja”, ka shkruar Osmani.

Sot në Bruksel, kisha kënaqësinë të takoja edhe Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, z. Rainer Wieland si dhe…

Publiée par Vjosa R. Osmani sur Mardi 5 novembre 2019

Menu Title