[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vjosa Osmani takohet me ambasadoren e Kroacisë, temë forcimi i marrëdhënieve bilateraleNënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, e shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa janë takuar me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq.Sipas një njoftim për media, thuhet se ambasadorja Barishiq e ka uruar Osmanin për mbarëvajtjen e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe shprehu gatishmërinë e Qeverisë së Kroacisë ta mbështesë Kosovën në proceset e ardhshme.

“Osmani, duke uruar Ambasadoren Barishiq për mandatin e ri në Kosovë, uroi për vazhdimin dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale Kosovë-Kroaci. Njëkohësisht, Osmani shprehu pritjet tona që Kroacia, e cila do të marrë Presidencën e Këshillit të BE-së, do të përkrahë edhe më fuqishëm Kosovën në procesin tonë euro-integrues”, thuhet në njoftim.

Menu Title