[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vjosa Osmani shpreh ngushëllime pas humbjes së Arzana KrajësBotapress 13 Nëntor – Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së regjisores kosovare Arzana Kraja. Osmani përmes Facebook-ut ka shkruar se vdekja e hershme e regjisores e ka prekur thellësisht.

“Thellësisht e prekur nga vdekja e hershme e regjisores Arzana Kraja, puna e së cilës është vlerësuar lart edhe në Kosovë edhe në botë. U shprehë ngushëllimet e mia të sinqerta familjes Kraja si dhe miqve e kolegëve të saj nga fusha e artit”, ka shkruar Osmani

Regjisorja Arzana Kraja është gjetur e vdekur mëngjesin e sotëm në banesën e saj në lagjen “Kalabria” në Prishtinë.

Arzana e cila ishte vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave të Kosovës, Mehmet Kraja, ka dhënë kontribut në fushën e kinematografisë.

Thellësisht e prekur nga vdekja e hershme e regjisores Arzana Kraja, puna e së cilës është vlerësuar lart edhe në Kosovë…

Publiée par Vjosa R. Osmani sur Mercredi 13 novembre 2019

Menu Title