[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vjosa Osmani: Albert Rohan ishte kundërshtues i madh i ndryshimit të kufijveDeputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka reaguar pas lajmit për vdekjen e diplomatit austriak Albert Rohan.

Osmani ka thënë se ne një nga intervistat e fundit të Rohan ai kishte thënë se idetë për ndryshim të kufijve I ngjajnë logjikës fisnore mesjetare.

Deputetja e LDK-së është shprehur se Rohan ka kritikuar marrëveshjen e vitit 2013 të nënshkruar me Thaçit dhe Daçiqit e cilas binte në kundërshtim me Pakon e Ahtisaarit dhe rrjedhimisht krijonte hapsirë për një Republika Srpska brenda Kosovës.

Menu Title