[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vjen reagimi i parë nga LVV-ja pas moscertifikimit të kandidatëve për deputet nga KQZ-jaPas vendimit të KQZ-së, ku nuk u certifikua lista e landidatëve të LVV-së për deputet, ka ardhur reagimi nga Lëvizja Vetëvendosje.Anëtari i lartë i VV-së nga Shqipëria, Arbër Zaimi, ka shkruar në Facebook se e vetmja mënyrë që krimi të vazhdojë, është që të ndalohet pjesëmarrja në zgjedhje e atyre që nuk bëjnë kompromis me krimin.

Reagimi i plotë:

E vetmja mënyrë që krimi të vazhdojë, është që të ndalohet pjesëmarrja në zgjedhje e atyre që nuk bëjnë kompromis me krimin.

Por, populli ka marrë vendim, ndryshimi nuk ndalet.

Krejt dhe drejt, transmeton Botapress.info

Menu Title