.
×

Vjen më në fund goli i shumëpritur në duelin Kosovë – GjibraltarKa ardhur goli i parë në duelin miqësor mes Kosovës dhe Gjibraltarit.Djelmoshat tanë më në fund kanë shënuar golin e epërsisë, me anë të Florent Hasanit.Në minutën e 69-të, anëtari i Diogyorit, gjuajti në drejtim të portës, derisa një devijim nga Nuhiu mjaftoi që topi të përfundoj në rrjetë.

70′ Kosova – Gjibraltari 1-0Më poshtë edhe goli i para pak çasteve, derisa mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.