.
×

Viti kur Rita Ora hante akullore në PrishtinëËshtë ylli i pa diskutueshëm i muzikës botërore, një nga ato këngëtare që nuk mund të injorohen, që janë ngjitëse dhe të pa përsëritshme, shkruan “Kosovarja”. Rita Ora, prishtinasja që ka pushtuar botën me muzikën dhe imazhin e saj, është shndërruar në sensacion botëror. Ajo që e bënë edhe më të veçantë këngëtaren dhe e le standard në zemrat e shqiptarëve, është dashuria që ajo përcjell për vendlindjen, promovimi që i bënë Kosovës, shkruan “Kosovarja”. Rita ndonëse e rritur në Londër, ajo kurrë nuk e ka harruar vendlindjen. Dikur, gjatë pushimeve të saj në Prishtine, ëmbëlsohej me ëmbëlsirat e mrekullueshme të ëmbëltores “Elida”. Ja ca momente…