[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Veturat e EULEX-it drejt aeroportit, dyshohet se Nasim Haradinaj niset për në HagëDisa automjete të EULEX-it dhe Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë nisur nga selia e EULEX-it për në aeroport.Por, nuk dihen saktë nëse brenda tyre ka qenë edhe i arrestuari i djeshëm Nasim Haradinaj, nënkryetari i OVL UÇK-së.

Sekretari i kësaj organizate, Faton Klinaku, ka thënë se nuk ka mundur të kontaktojë më të që nga nata e mbrëmshme kur Haradinaj e kishte telefonuar avokatin e tij dhe i ka thënë se po e nisin për në Hagë.

Menu Title