[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Veseli i bën opozitës thirrje për unitetI pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë thirrje partive opozitare LDK-së dhe Vetëvendosjes që të marrin pjesë për gjetjen e një gjuhe të përbashkët për Dialogun Kosovë-Serbi.

Këto komente ai i bëri as takimit të sotëm të thirrur nga ai për çështjen e rezolutës për dialogun Kosovë-Serbi, ku përveç pozitës nga opozita morën pjesë edhe Mimoza Kusari Lila nga Alternativa dhe Dardan Sejdiu nga PSD.

Përmes një thirrje publike, Veseli ftoi LDK-në dhe VV-në që të ju bashkohen në këto takime nëse e konsiderojnë interesin e Kosovës mbi interesin e pushtetit dhe kolltuqeve.

“Thërras kolegët nga LDK dhe VV që të jemi bashkarish nëse konsiderojnë se interesi i Kosovës është mbi interesin e pushtetit dhe kolltuqeve tona”, ka thënë ai.

Menu Title