[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vdiq katër ditë më parë, gruaja nga Obliqi rezulton pozitive me COVID-19 

Katër ditë më parë, një grua nga Obliqi kishte vdekur pas disa komplikimeve shëndetësore. Ajo u dyshua se ishte e infektuar me koronavirus.

Pas vdekjes, viktima u testua dhe doli se ishte e infektuar me koronavirus.Lajmin për Gazetën Sinjali e ka bërë të ditur zëdhënësja për informim në Komunën e Obiliqit, Arba Mirena.

“Ne e kemi pranuar raportin nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike për rastin në fjalë, i cili vërteton se e ndjera ka vdekur si shkak i COVID-19, duke u shoqëruar edhe me sëmundje tjera përcjellëse”, ka thënë Mirena.

E ndjera pas komplikimeve shëndetësore ishte dërguar me autoambulancë në QKUK, ku të nesërmen ka ndërruar jetë

 

Menu Title