[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vazhdon gjendja e rëndë në ShBA, humbin jetën rreth 1,300 persona nga Covid-19 për 24 orëSipas të dhënave të Universitetit “John Hopkins”, Shtetet e Bashkuara i kanë shënuar 24,104 raste të reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara. Përpos të infektuarve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 1,299 viktima të reja, shkruan “CNN”.

Në këtë shifër janë përfshirë rastet nga 50 shtetet e ShBA-së, Distrikti i Kolumbisë, territoret e tjera të Shteteve të Bashkuara si dhe rastet e personave të riatdhesuar.

Shteti i Nju Jorkut është më i prekuri nga virusi i ri me së paku 358 mijë të infektuar dhe mbi 28,800 të vdekur. Pas tij vijnë Neë Jersey, Illinois dhe Massachusetts.


Ndryshe, Shtetet e Bashkuara ndodhen bindshëm në vendin e parë në botë, si për numrin e të infektuarve me Covid-19, ashtu edhe për shifrën e të vdekurve nga kjo sëmundje.

Menu Title